Třídní učitelka:
Mgr. Marie Machová
Telefon do kabinetu:
546 451 583
E-mail:
machova.m@zsvm.cz
Služba:
-
16. 01. 2019

L E D E N

31.1. Vydávání výpisu z vysvědčení za 1. pololetí šk. roku 2018/19

 

Matematické puzzle

V matematice jsme tvořili obrázek. Nejdříve jsme v 18 políčkách vypočítali příklady se závorkou. A pak už jsme podle výsledků lepili jednotlivé kousky obrázku na správné místo. Kdo chtěl, obrázek si vykreslil.

 

Zimní krajina

Tentokrát jsme při malování použili nejen barvy, ale vyzkoušeli jsme si techniku malování perem.

 

Věnuj mobil a pojeď do ZOO

 

Podpořte naše žáky ve sběrové akci Věnuj mobil a pojeď do ZOO. Za každý odevzdaný kus dostává škola body, které se mohou proměnit ve vstupenku do ZOO.

Děkujeme
 

Sběr pomerančové kůry

Sběr kůry začíná 12.11.

Kůru noste usušenou a zváženou třídní učitelce. Děkujeme.

Pomerančová kůra

Pomerančová kůra slouží k výrobě kandovaného ovoce, používá se k dochucení cukrářských výrobků nebo jako zdobný potravní doplněk. Už méně známé je její léčivé působení. V pomerančové kůře je koncentrována mnoho cenných látek. Rozhodně se tak nedá považovat za jakýsi bezcenný obal nebo odpad.

Jak na nás působí

V pomerančové slupce je shromážděno mnoho léčivých látek. Velmi bohatá je například na obsah bioflavonoidů. Lidské tělo si tyto látky samo nedokáže vytvořit a proto je musí získávat z potravy. Bioflavonoidy jsou velmi důležité pro správnou funkci a kvalitu cév. Jsou také nezbytné pro optimální využití vitaminu C v organismu. Pomáhají chránit tělo před vnějšími vlivy, posilují imunitní systém a tím pozitivně ovlivňují řadu zdravotních problémů.

31. 08. 2018

Sběr papíru

 

Od 4. 9. 2018 sbíráme starý papír. Objemnější balíky prosím ukládejte rovnou do sběrné nádoby, která se nachází v areálu školy na ulici Růžová 7.

Děkujeme
31. 08. 2018

Recyklohraní

Od 4. 9. 2018 můžete odevzdávat vybité baterie a drobné vysloužilé elektrospotřebiče do připravených sběrných  nádob ve škole.