Třídní učitelka:
Mgr. Michaela Lenertová
Telefon do kabinetu:
546 419 275
E-mail:
lenertova.m@zsvm.cz
Zástupci žákovského parlamentu:
Novosád Daniel, Konečný Tomáš
Třídní kniha:
Rosa de Pauli Filip, Truhlářová Petra
Služba:
Brustmannová Adéla, Rosa de Pauli Aneta
 

Plán na leden

13. – 18. 1. – Lyžařský výcvikový kurz, Filipovice
25. 1. – Rakouský institut, exkurze žáků 7. tříd, Brno (němčináři)
28. 1. – Írán – zahalená krása, výukový program, kino Réna, 8.15, (60 Kč – TF)
29. 1. – Divadelní představení Jánošík, Brno (přihlášení žáci)
31. 1. – Vydávání výpisu z vysvědčení

 

 

Lyžařský výcvikový kurz

Ubytování: Filipovice, Penzion Pepovka
Termín: 13. – 18. 1. 2019
Odjezd: neděle 13. 1. 2019 ve 12.30 (autobus bude přistaven ve 12.00) od Besedního domu v Ivančicích
Příjezd: sobota 18. 1. 2019 k Besednímu domu (plánovaný příjezd mezi 18.00 až 19.00 )
Kontaktní telefon: 604 407 269; 546 419 276
Další informace:

  • u autobusu v den odjezdu odevzdat vyplněné potvrzení o seřízení lyží (nebo čestné prohlášení  zákonných zástupců), list účastníka (potvrzení o bezinfekčnosti ne starší než den před odjezdem) a kartičku zdravotní pojišťovny, potvrzení od lékaře, případně plnou moc k vyzvednutí dítěte 
  • věci s sebou dle seznamu a vlastního uvážení + plavky!!

Případné dotazy zodpoví Jitka Tesáčková (tesackova.j@zsvm.cz)

Dokumentace:

 

 

Divadelní představení – Jánošík Revisited

Zbojnická legenda ožívá. Spravedlnost. Pomsta. Zrada a láska. Nezabiješ!

V úterý 29. ledna nás čeká krásné činoherní představení v Mahenově divadle v Brno o slovenském zbojníkovi Jánošíkovi. Kdo by neznal nesmrtelnou větu? – Bohatým bral a chudým dával. Cena vstupenky je 170 Kč, cena dopravy (vlastní autobus odjezd od Besedního domu a příjezd tamtéž) je 80 Kč. Celkem tedy vybíráme 250 Kč. Vyplněnou přihlášku s penězi noste prosím paní učitelce z češtiny. Děkuji.

Více informací o představení: http://www.ndbrno.cz/cinohra/janosik
Více informací o Juraji Jánošíkovi: https://ct24.ceskatelevize.cz/svet/1111102-janosik-skoncil-na-haku-za-zebro-tak-se-zrodila-legenda

 

 

Vánoční besídka

Dnes 20.12. jsme se ráno všichni sešli v naší třídě a všichni společně jsme zasedli k jednomu velkému stolu. Připili jsme si na krásné Vánoce, pěkný Nový rok a na nový rok plný splněných přání. Než přišel Ježíšek, kterého představoval Dan, zazpívali jsme si vánoční písničky a koledy. Pak už se začaly rozdávat dárky. A že jich bylo. Každý byl podarován. Potom si pro nás Adam nachystal kvíz s vánoční tématikou. Na závěr besídky jsme si stačili i zatancovat. A pak už hurá do kina na pohádku Draka bolí hlava. Než jsme se po pohádce rozešli, popřáli jsme si ještě jednou krásné Vánoce. Krásné Vánoce všem.

 

 

Výstava vánočních tradic

V pondělí 17. 12. si třída 7. B v rámci projektu, který naše škola realizuje ve spolupráci se Školní jídelnou Ivančice 100 let společně, připravila pro své menší spolužáky výstavu vánočních tradic a jídel. Akce se uskutečnila v kuchyňce a navštívili ji všichni žáci prvního stupně. Šikovná děvčata ze 7. B zde prezentovaly známé i méně známe tradice našich Vánoc. Žáčci se předháněli, aby odpovídali na otázky, vesele si zpívali koledy a debatovali o svých tradicích u sebe doma. Mezi nejběžnější patřilo zapalování adventního věnec, rozkvétání barborky, Tři králové, odlévání olova, schovávání si rybí šupiny, krájení jablka atd. Dále děti mohli ochutnat cukroví a vánočku, kterou jim upekly paní kuchařky ze školní jídelny. Na výstavě nechyběl i prostřený vánoční stůl. Krásné

Vánoce přeje 7. B

 

 

Anglické divadlo Brno

Ve středu 19. prosince se naše třída vypravila do Brna do divadla Buranteatr na anglické divadelní představení. Na programu byla hra tajný deník Adriana Molea na motivy stejnojmenné knihy Sue Towsendové. Děj vyprávěl o životě čtrnáctiletého kluka, jeho lásce ke spolužačce a o jednotlivých členech rodiny. Po divadle jsme se zašli podívat do centra Brna, kde jsme si prohlédli vánočně vyzdobené město a nasáli tu pravou vánoční atmosféru.

 

Sběr pomerančové kůry

Od 12. 11. 2018 začíná sběr pomerančové kůry. Kůru noste usušenou a zváženou třídní učitelce. Děkujeme.

Pomerančová kůra

Pomerančová kůra slouží k výrobě kandovaného ovoce, používá se k dochucení cukrářských výrobků nebo jako zdobný potravní doplněk. Už méně známé je její léčivé působení. V pomerančové kůře je koncentrována mnoho cenných látek. Rozhodně se tak nedá považovat za jakýsi bezcenný obal nebo odpad.

Jak na nás působí

V pomerančové slupce je shromážděno mnoho léčivých látek. Velmi bohatá je například na obsah bioflavonoidů. Lidské tělo si tyto látky samo nedokáže vytvořit a proto je musí získávat z potravy. Bioflavonoidy jsou velmi důležité pro správnou funkci a kvalitu cév. Jsou také nezbytné pro optimální využití vitaminu C v organismu. Pomáhají chránit tělo před vnějšími vlivy, posilují imunitní systém a tím pozitivně ovlivňují řadu zdravotních problémů.

 

 

Hodina fyziky

V hodinách fyziky jsme dokončili kapitolu pohyb tělesa. Začínáme nové učivo síly a jejich vlastnosti. Je třeba si zopakovat práci se siloměrem. Podívejte se, jak nám to šlo.:-)

 

 

Technické hračky 1880 – 1980

Žáci se prostřednictvím interaktivní výstavy seznámili se zněním Newtonových zákonů, které pak měli hravou formou sami znázornit.

 

 

Lyra – přehlídka pěveckých vítězů

Ve středu 14. listopadu jsme se zúčastnili koncertu vítězů pěveckých talentů Lyra 2018. Mezi účinkujícími  byla i  žákyně naší školy a tak jsme ji šli podpořit. Atmosféra byla úžasná, zatancovali jsme si a vyhráli pohár za nejlepší publikum. 

 

 

Hodina anglického jazyka –  My year

V hodině anglického jazyka jsme tvořili projekt. Zaměřili jsme se na události, které probíhají v průběhu roku a jsou pro nás osobně významné. Každý jsme se svého projektu zhostili jinak – malovali jsme, vystřihovali a lepili obrázky, používali slovníky. Podívejte se, jak se nám dařilo.

 

 

100. výročí republiky – projektový den

V pátek 26. 10. jsme si ve škole v rámci projektového dne připomněli 100. výročí naší republiky. V jednotlivých třídách pro nás byly nachystány aktivity, které se nějakým způsobem dotýkaly první republiky a její celé historie. Dozvěděli jsme se něco o našich symbolech a vlajce, historii naší republiky, o bankovkách a státovkách, o našich prezidentech, o T. G. Masarykovi a jeho životě, důležitých osobnostech naší republiky a prvorepublikové módě. Při jednotlivých aktivitách jsme skládali puzzle, určovali cenu potravin za první republiky, stříhali a lepili módní plakáty, diskutovali o významu slov – pravda, svoboda a důstojnost, luštili křížovku.
Projektový den byl velice zábavný a poučný. Dozvěděli jsme se spoustu informací o první republice. Moc se nám to líbilo.

 

 

Exkurze do Mc Donaldu

Dne 25. 10. naše třída navštívila pobočku restaurace McDonald’s v brněnském Avion Shopping Parku. Po příjezdu jsme byli očekáváni několika vedoucími pracovníky restaurace, kteří se nás ujali. Vyslechli jsme krátký výklad o historii této slavné značky a jejích produktů. Důkladně jsme si prohlédli provoz restaurace i výrobní oddělení. Pozorovali jsme práci stálých zaměstnanců i brigádníků v přímém přenosu. Dokonce jsme si vyzkoušeli, jak je masu a houskám v mrazáku při -23°C. Celou prohlídku jsme zakončili nezbytnou ochutnávkou místních specialit.

 

Preventivní protidrogový vlak

Dnes v pondělí 22. 10. jsme navštívili speciální vlakovou soupravu REVOLUTION TRAIN. Jednalo se o 6 vagónů s multimediálními sály. Nejprve jsme se seznámili se samotným vlakem a jeho historií a vyplnili dotazníky ohledně našich zkušeností z různými typy návykových látek. Poté jsme se přesunuli dále, kde jsme byli postupně vtaženi do příběhu mladých lidí a jejich bojem s návykovými látkami. Tento příběh nás provázel až do konce exkurze. Příběh byl prezentován filmem, který byl rozdělen do několika částí, které byli prokládány výkladem a skutečnými situacemi, které můžeme denně zažívat.
Celý tento protidrogový program jako prevence byl velmi zdařilý a poučný.

Kája: “Protidrogový vlak se mi strašně moc líbil. Bylo dobrý, že to udělali podle skutečné události a už vím, že si nikdy nechci dát tvrdé drogy. Jsem strašně ráda, že jsem ten vlak mohla navštívit.”
Vanessa: “Vlak byl úplně dokonalý. Moc jsem si to tam užila. Hodně se mi líbil simulátor opilosti a taky cela, kam jsem si s Anetou lehly. Pouštěli nám tam i video o drogách a vždycky po kousku stopli, odtáhli plátno a ta ním byla část z videa. ”
Aneta: “Bylo to super. Velmi poučné a zajímavé. Vím víc než jsem věděla. Měli tam i ukázky, které mě nadchli. Moc doporučuji kuřákům. Mohlo by jim to změnit život k lepšímu.”
Vendula: “Protidrogový vlak byl skvělý. Moc se mi to líbilo a chtěla bych něco dalšího takového. Fakt super. Ten program měli velice dobře udělaný.”

 

Anglické divadlo 

Dnes v pondělí 22. 10.  jsme navštívili v kině Réna nám již známé anglické divadlo, kde v hlavní roli se opět představil Peter Black. Tentokrát zdědí Peter po svém dědečkovi vilu, kterou musí za určitý čas opravit a poskytnout veřejnosti prostory ve vile. Představení bylo vtipné, srozumitelné a moc se nám líbilo.

Barča: ” Divadlo bylo hezké, slovům jsem rozuměla, ale někdy nebylo slyšet, co říkají.”
Anička: “Divadlo bylo docela hezké, jen tam mohly být těžší anglická slovíčka a mohlo to být kratší.”
Nikča: “Divadlo nebylo špatné, jsem ráda, že jsem si alespoň trochu procvičila angličtinu. Některá slova jsem sice neznala, ale i tak jsem pochopila děj.”
Adam: “Divadlo se mi líbilo. Nepoužívali složitá anglická slovíčka a obsahovalo i humor, takže i vtipné a hezké.”

 

Těšíme se z podzimu

Již několikátou hodinu malujeme různá podzimní témata. Dnes jsme malovali roztodivné houby. V našich představách se vyskytovali houby nejrůznějších tvar, barev a velikostí.

 

 

 

Sběr starého papíru

Od 4. 9. 2018 sbíráme starý papír. Objemnější balíky prosím ukládejte rovnou do sběrné nádoby, která se nachází v areálu školy na ulici Růžová 7.

Děkujeme
 

Sbíráme baterie a drobné elektrospotřebiče

Od 4. 9. 2018 můžete odevzdávat vybité baterie a drobné vysloužilé elektrospotřebiče do připravených sběrných  nádob ve škole.