Třídní učitelka:
Mgr. Dana Špidlíková
Telefon do kabinetu:
546 419 274
E-mail:
spidlikova.d@zsvm.cz
Zástupci žákovského parlamentu:
Verča Olšová, Hanka Vildomcová
Třídní kniha:
Jarda Haška
Konzultační hodiny každé prví pondělí v měsíci od 14 - 15.00 nebo po telefonické domluvě kdykoliv.
27. 02. 2019

Plán na březen

20. 3. – okresní kolo recitační soutěže 9:00 – 13:00
20. 3. – okresní kolo v halové kopané 8:30
21. 3. projektový den Čtenářská gramotnost 10:00

27. 02. 2019

Projektový den – čtenářská gramotnost

Ve čtvrtek 21. března proběhne na naší škole projektový den zaměřený na prohloubení čtenářské gramotnosti u žáků. Co je čtenářská gramotnost? Porozumění psanému textu, používání psaného textu a přemýšlení o něm za účelem dosažení cílů a rozvoje vědomostí. V tomto školním roce jsme se zaměřili na filozofickou pohádku Malý princ od francouzského autora Antoine de Saint-Exupéryho.

18. 03. 2019

Hodina dějepisu

Tentokrát jsme pro opakování husitství využili dějepisné domino.

01. 03. 2019

Rekonstrukce třídy

Rekonstrukce naší třídy pokračuje. Děkuji všem žákům a rodičům za pomoc. 😆 

11. 03. 2019

Hudební výchova

Dnešní hodina hudební výchovy byla trochu netradiční. Spojili jsme se s třídou 9. B, abychom shlédli představení žáků, kteří se přihlásili do pěvecké soutěže. Výkony Matyáše, Tomáše, Renči a nakonec i Mirka s Jakubem byly nezapomenutelné.

07. 03. 2019

ZNÁME SLOVO POEZIE

Byl 1. březnový pátek a my jsme se sešli u autobusu směr Zastávka u Brna. Všichni recitátoři Eliška, Radek, Klára, Denis, Vašek a Ondra skvěle reprezentovali naši školu. Své verše přednesli v zrcadlovém sále ZUŠ v Zastávce u Brna. Zdejší oblastní soutěže se zúčastňujeme pravidelně a obvykle neodjíždíme s prázdnou, i tentokrát naši žáci bodovali. V kategorii 6. a 7. tříd 2. místo obsadil a porotě se velmi líbil svým přednesem Denis Dokoupil, ve 2. kategorii 8. a 9. tříd ocenila porota 3. místem za recitaci náročného textu Václava Růžičku. Konkurence byla velká a výkony velmi vyrovnané, o to cennější jsou dva ocenění žáci z naší školy.

Blahopřejeme a oběma recitátorům budeme fandit v okresním kole Recitační soutěže 20. března v Ivančicích v kině Réna.

 

Sběr pomerančové kůry

 

 

Kůru noste usušenou a zváženou třídní učitelce. Sběr končí 5. dubna 2019. Děkujeme.

 

Sběr starého papíru

Od 4. 9. 2018 sbíráme starý papír. Objemnější balíky prosím ukládejte rovnou do sběrné nádoby, která se nachází v areálu školy na ulici Růžová 7.

 

 

 

 

Recyklohraní 

Od 4. 9. 2018 můžete odevzdávat vybité baterie a drobné vysloužilé elektrospotřebiče do připravených sběrných  nádob ve škole.