Středeční dopoledne 14. června jsme si zpříjemnili atletickými závody na fotbalovém stadionu. Prostřednictvím devíti disciplín si žáci mezi sebou změřili své síly, rychlost, obratnost, zručnost a přesnost.

Závod začal hromadným nástupem před hlavními tribunami. Třídy byly rozděleny do skupin, které vedli žáci z devátých a osmých tříd. Paní učitelky se mezitím přesunuly na jednotlivá stanoviště, kde se postupně vystřídala všechna družstva.

Děti soutěžily v běhu na 50 m, skoku do dálky, skoku z místa, hodu kriketovým míčkem, ve sbírání kuželů na rychlost, trefovaly se do branky a do sudu, driblovaly s míčem a skákaly přes překážky.

Smyslem závodu nebylo pouze vyhrát, ale i chovat se v duchu fair play a možná také umět přijmout porážku.

A kdo skončil na stupních vítězů? Z každé třídy byli vyhlášení tři nejlepší sportovci.

Za 1. třídy to byli Honzík Baláš, Vašík Vildomec, Patrik Pokorný. Ve 2. třídě se nejvíce dařilo Adámkovi Dokoupilovi, Tomáši Křivánkovi a Klárce Knotkové. Medaile za 3. třídu posbírali Dominika Bučková, Kája Procházková a Andreas Sanframondi. Z řad čtvrťáků se k vítězství probojovali Ema Kamencová, Anetka Klímová a David Buršík. Nejšikovnějšími páťáky byli Adélka Brustmannová, Francesco Cerminara a Vojta Knotek.