Cirkus je krásné zařízení, ale žádá, aby se v něm umělo všechno.“
Eduard Bass

Jaro je v plném proudu a s ním začíná nekonečná pouť cirkusů, které milují děti i dospělí. Do našeho města zatím žádný nezavítal, proto jsme si na cirkus zahráli sami. Třetí květnový týden se prostor školní družiny proměnil v manéž, v níž se odehrával další tematický týden.

Soutěžilo mezi sebou pět cirkusů – Humberto, Cirkusáci, Ginger, Metropol a Cilindr. Po celý týden procházely děti různými cirkusovými povoláními, zdobily papírové cirkusy. Vyzkoušely si dovednostní disciplíny – žonglování s míčky, krasojezdectví na šlapadle, akrobatický stoj na vále, chůzi po laně, nacvičily a předvedly klaunovskou scénku. Trpělivost, důvtip a pozornost si malí cirkusáci procvičili při plnění různých doplňovaček, bludišť a pohybových her na cirkusové téma.

Celý týden nás doprovázela veselá hudba i nálada, přesně tak, jak to má v opravdovém cirkusu být. Poslední den proběhlo vyhlášení nejšikovnějšího cirkusu, kterým se stal cirkus Cirkusáci pod vedením principála Sebíka Kanii. Odměnou vítězům bylo pasování na cirkusového klauna nasazením klaunovského nosu. I ostatní cirkusové rodiny obdržely drobné ceny a sladkost.

M. Sojková