Že je adventní čas časem svátečním, časem klidu a těšení se, se přesvědčili všichni ti, kteří 15. a 16. prosince 2016 navštívili tradiční Vánoční jarmark v ZŠ V. Menšíka. Místo, které po oba dva dny bylo srovnatelné s místem pohádkovým, kde vládla ta pravá vánoční atmosféra. Vůně perníčků, dětského punče a vánočního cukroví se linula ze slavnostně nazdobených stolů, jež se pyšnily kouzelnými vánočními výrobky.

V předvánočním čase jsme chtěli na chvilku zapomenout na starosti všedního dne, shon, úklid, pečení cukroví a připomenout si, že Vánoce jsou o radosti, klidu, pohodě a úsměvu. Vánoční jarmark, který každoročně v tomto adventním čase pořádáme, se nesl ve stejném duchu. Všichni návštěvníci si odnesli kousek od každého. Radost a úsměv na tváři rozdávali naši nejmenší školáčci vánočními básničkami a koledami a potěšili nejenom maminky, tatínky, babičky a dědečky, ale jistě udělali radost i kamarádům z mateřských školek a okolních škol, které jsme rádi na jarmarku uvítali. Ani starší žáci nezůstali pozadu a v jejich podání byla k vidění krátká scénka. Pro dětské návštěvníky z ivančických mateřských školek a okolních základních škol byla po oba dny dopoledne připravena tvořivá dílna, kde si školáčci mohli sami nazdobit perníček, pustit ořechovou lodičku nebo namalovat papírového andílka.

Skládaní andílci, sněhuláci a čertíci, ponožkoví plyšáci, háčkovaní medvědi, myšky a šitá zvířátka se usmívali tak kouzelně, že netrvalo dlouho a každý si našel svého majitele. Také korálkové náramky, ozdoby na stromeček, svícny, věnce, obrázky, polštářky, hedvábné šátky, přívěsky na klíče a spousta jiných drobností určitě udělaly radost a snad přinesou i štěstí.

Jarmark se vydařil. Velké díky patří nejen žákům, ale i rodičům, kteří nám pomáhali vytvářet výrobky v tvořivých dílnách během podzimních měsíců. Jejich seznam si můžete přečíst na webových stránkách naší školy v sekci Poděkování http://www.zsvm.cz.

Těm, kteří se na nás přišli podívat, děkujeme, a i všem ostatním přejeme pohodové Vánoce strávené s těmi nejbližšími a krásný nový rok 2017!

Foto


Video