Třídní učitelka:
Mgr. Michaela Lenertová
Telefon do kabinetu:
546 419 275
E-mail:
lenertova.m@zsvm.cz

 

Plán na červen

8. 6. – Třídní schůzky, 15.30 hod.
16. 6. – Lyra Moravský Krumlov, 10.00 hod. 
20. 6. – Finanční gramotnost – projektový den, 3. – 4. vyuč. hodina

 

Divadelní představení Největší showman

Ve středu 7. 6. 2023 jsme navštívili v kině Réna divadelní představení základní umělecké školy “Největší showman”. Předlohou pro muzikálové představení byl stejnojmenný film. Představní bylo moc pěkné, účinkující překrásně zpívali a měli nádherné kostýmu. Všem se nám to moc líbilo.

 

Exkurze do botanické zahrady

V pátek 2. 6. 2023 jsme, společně se 7. A, vyrazili do botanické zahrady v Brně, kde jsme měli objednanou exkurzi s výkladem. Rozdělili jsme se do dvou skupin. Naše skupina šla nejdříve do skleníků, kde jsme se dozvěděli zajímavé informace o zdejších pěstovaných rostlinách z různých koutů světa. Pak jsme se vyměnili a naše skupina šla do venkovní části zahrady, kde vyplňovala pracovní list. Po skončení prohlídky jsme všichni společně odešli na náměstí Svobody, kde jsme si dali hodinový rozchod. Většina z nás byla vyhladovělá, tak jsme zamířili do různých typů občerstvení. Celý den byl moc povedený a všem se moc líbil. Hlavně společná cesta vlakem do Ivančic :-).

 

Třídní schůzky

Srdečně zveme rodiče na společné třídní schůzky, které se konají
ve čtvrtek 8. 6. 2023 na II. stupni od 15.30 hodin.

Program:

  • Informace o prospěchu a chování žáků za 2. pololetí;
  • Informace o školních výletech;
  • Seznam pomůcek a pracovních sešitů pro příští školní rok;
  • Informace o červnových akcích, o ukončení školního roku;
  • Aktuální informace jednotlivých třídních učitelů;
  • Náměty, dotazy, připomínky

 

 

Ředitelské volno

Ředitelka školy vyhlašuje ředitelské volno
na čtvrtek 29. 6. a na pátek 30. 6. 2023
z důvodu výměny plastových oken na budově 2. stupně ZŠ a rekonstrukce (uzavření) průchodu na Komenského nám.

Vysvědčení se žákům bude vydávat ve středu 28. 6. 2023.

 

Organizace posledních 14 dní (od 19. – 28. 6. 2023)

19. 6. – Výuka dle rozvrhu
20. 6. – 1. – 2. hod. – výběr učebnic 
               3. – 4. hod. – Finanční gramotnost – projektový den
               5. hod. – výběr učebnic 
               Konec výuky v 12.35 hod.
21. – 23. 6. – Školní výlet – Haluzická hájenka
26. 6. – Rozdávání učebnic, konec výuky v 12.35 hod.
27. 6. – Laser game Brno
28. 6. – Vydávání vysvědčení

 

 

Školní výlet – Haluzická hájenka

Kdy: 21. – 23. 6. 2023

Kde: Haluzická hájenka

Vybírám 1500 Kč na dopravu, stravu a pobyt. Peníze noste, prosím, do konce dubna 2023. 

 

Interaktivní hra – znáte USA?

Ve středu 31. 6. se žáci seznámili s USA – nejen s její historií, ale také se současností. Díky interaktivní hře s QR kódy, pro které využívali tablety, se naučili například, kdo jsou čtyři prezidenti na Mount Rushmore, kdo vlastně vytvořil sochu Svobody anebo jaké dnešní celebrity vlastně znají. Žáci fungovali ve dvojicích, kdy jeden si zapisoval správné odpovědi na papír a druhý se učil vyhledávat informace na internetu.

A. Brabencová

 

Autorské divadlo GJBI – Meč v rukou blázna

Ve středu 25. 5. 2023 jsme měli možnost zhlédnou divadelní představení Gymnázia Jana Blahoslava Ivančice. Celé divadlo bylo ryze autorské – studenti si celé představení vymysleli, napsali nejen scénář, ale i písničky, celé ho secvičili, nazpívali. Představení bylo moc krásné, vtipné a všem se nám moc líbilo. 

“Divadlo se mi moc líbilo. Obdivuji studenty, kteří si to sami připravili a zahráli.”

“Líbilo se mi to, protože umí  hezky hrát a komunikovali někdy i s námi. Měli hezké kulisy a cením, že to udělali všechno sami.”

” Líbili se mi to, bylo to zábavné a herci do toho dávali vše…”

” Vystoupení jsem si užila. Myslím že všichni odvedli hezkou práci.”

” Divadlo se mi moc líbilo. Moc se mi líbila hudba a herci byli skvělí (vtípky byli taky super)”

 

 

Memoriál J. Růžičky

V pondělí 22. května 2023 se konal 25. ročník Memoriálu Jaromíra Růžičky. Jedná se atletický trojboj, složený z hodu kriketovým míčkem, skoku dalekého a běhu na 60 metrů. Děkujeme Zuzce H. a Kubovi J. z naší třídy za reprezentaci naší školy.