V úterý 21. 6. se prvňáčci vydali za dobrodružstvím na zámek v Rosicích u Brna. Po příjezdu nás na nádvoří zámku uvítali v historických kostýmech velmi milí herci z pražského loutkového divadla ŠUS. Nejprve nás zavedli do zámeckého sklepení, kde žáci měli možnost zhlédnout pohádku Ulhaná princezna. Pohádka vyprávěla prostřednictvím velkých marionet a za pomoci veselých písniček o tom, že lhaní se opravdu nevyplácí. Na konci příběhu pomohly děti princeznu zlozvyku lhaní pomocí čarování odnaučit.

Ze studených sklepních prostor jsme se za doprovodu zbrojnoše přesunuli na výstavu nejen historických hraček. Celkem ve čtyřech místnostech jižního zámeckého křídla byly vystaveny deskové hry, panenky, plyšové hračky, autíčka, vojáčci atd. Každý si zde přišel na své.

Na závěr byly děti pozvány do Šenku, kde si vyrobily z předem připravených dřevěných dílků hračku zvířátka. Pod rukama našich šikovných a zručných žáků vznikaly žirafy, kočky nebo ovečky. 

V průběhu slunečného dopoledne jsme také zavítali i do zámeckého parku, kde jsme se nasvačili a prozkoumali různá tajemná zákoutí.

Rosice jsme opouštěli spokojení, s úsměvem na rtech, plní krásných zážitků a dřevěnou hračkou v batůžku.