Píše se 9. červen, zdánlivě obyčejný čtvrteční den. Ráno v 8:30 se 16 dětí 1. – 5. tříd vypravuje ke sportovnímu stadionu ZŠ TGM v Ivančicích. Cestou pozorujeme oblohu nad městem a vypadá to na opravdový sportovní zápas – vyhraje dnes pomalu se probouzející sluníčko, nebo rychle se ženoucí tmavé mraky? Každopádně jedno je jisté – všechny hvězdy na nebi budou celé dopoledne nakloněny ZŠ V. Menšíka.

Před 9. hodinou se blížíme ke stadionu, celým tělem nám proudí dobrá nálada a už s nadšením očekáváme zahájení „Atletického trojboje“. Soutěže se zúčastňují ještě další 4 základní školy (TGM Ivančice, Němčice, Nové Bránice a Sokolnice). A jaké disciplíny nás vůbec čekají? Vyzkoušíme si sprint 50 m, hod kriketovým míčkem a skok do dálky. Každá škola soutěží jako jeden tým, do výsledku družstva se započítává součet umístění všech osmi závodníků.

Od první chvíle podávají děti naší školy pěkné sportovní výkony, občas se něco nepovede, ale to vůbec nevadí. Některé děti svazuje strach a nervozita, ale to brzy pomine. Jsme přece jeden tým a všichni známe pohádku, ve které se zpívá: „Ten umí to a ta zas tohle a všichni dohromady uděláme moc…“ No a představte si – naše děti toho udělaly opravdu moc!

Ručičky na hodinách ukazují pravé poledne, na obloze vyhrávají zápas dešťové mraky, ale nám svítí uvnitř sluníčko. Sportovním stadionem se ozývá veliký potlesk. Všichni upínají zrak k 16 dětem ZŠ V. Menšíka. Huráááá!! Získáváme 1. místo v atletickém trojboji a postupujeme do okresního finále v Tišnově!

Zaplavují nás pocity veliké radosti… Skáče, tancuje a raduje se:

Zuzanka Šachrová, Marek Tesáček (1. tř.), Štěpán Károly, Dominika Bučková (2. tř.), Ema Kamencová, Honzík Krejčí, Martinka Svobodová, Štěpán Korvas (3. tř.), Francesco Cerminara, Bára Štefulíková, Martina Velebová (4. tř.), Vojta Malík, Natálka Ivančová, Lucka Procházková, Dan Říha a Jakub Novotný (5. tř.).

Závěrem bych moc ráda poděkovala všem 16 sportovcům 1. stupně za jejich přítomnost na stadionu – jsou to nejen výborní atleti, ale svým pěkným chováním mohli inspirovat spoustu dalších dětí…

Marcela Bednářová