Ve čtvrtek 28. 4. se konal již 19. ročník největšího fotbalového turnaje pro žáky základních škol s názvem McDonald´s Cup. Naše škola vyslala družstvo složené z chlapců čtvrté a páté třídy, jednoho zástupce měla i třída třetí. V devět hodin začalo na novém fotbalovém hřišti s umělým povrchem sportovní zápolení.

Přihlášena byla čtyři družstva, takže se hrálo systémem každý s každým2 x 15 minut. Naši kluci sehráli výborný první zápas s týmem z Němčic. Dařilo se jim a výsledek 3:2 byl zasloužený.
Druhý zápas proti ZŠ TGM začal bojovně. Hoši se snažili se soupeřem běhat, hráli celkem vyrovnaně a téměř nechybovali. Na konci prvního poločasu nám dal soupeř dvě branky, na které jsme nenašli odpověď. Druhý poločas začal opět rychlou brankou do naší sítě a chlapci začali být nervózní, chybovali a postupně je začala opouštět i fyzická kondice. Branku jsme nakonec střelili i my, ale výsledek 1: 7 nás nepotěšil. Na poslední zápas proti ZŠ Neslovice jsme nastupovali s bojovnou náladou a chutí vyhrát. Silnou stránkou neslovických chlapců je střelba z dálky. Nejdříve se chlapcům dařilo vyrážet proti soupeřovi a udržet je daleko od brány, také nás se svými akrobatickými výkony podržel i brankář Patrik Nešpůrek, postupně však naše hra ztrácela rychlost a vytrvalost a po chybách v obraně jsme i druhý zápas prohráli 2 : 4. S jednou výhrou a dvěma porážkami jsme na tom výsledkově byli jako Neslovice. Bohužel vysoká prohra s chlapci ze ZŠ TGM nás posunula o skóre na 4. místo.

Za reprezentaci školy děkuji družstvu, které mělo následující složení:

Štěpán Hrbáček, Gabriel Konečný, Matyáš Schwarz a Jakub Novotný – 5. A
Patrik Nešpůrek, Michal Žídel – 5. B
Francesco Cerminara, Vojtěch Knotek a Filip Rosa de Pauli – 4. třída
Matěj Novotný – 3. A

Na turnaji oceňuji sportovního ducha, který ho provázel po celou dobu. Faulů bylo minimum a to, že se hoši z různých družstev znají i z aktivit mimo školu, přispělo k pohodové fotbalové atmosféře.