Dne 11. 11. se uskutečnil v hale na Rybářské ulici turnaj starších žáků ve florbalu. Tento turnaj byl určen hlavně pro žáky devátých a osmých ročníků. Bohužel na naší škole v devátých třídách nehraje florbal nikdo. Šli tedy hrát hlavně žáci z osmých a sedmých tříd. I mnozí naši osmáci byli tak malého vzrůstu, že byli o dvě hlavy menší než ostatní hráči. Naše družstvo bylo složeno z fotbalistů, házenkářů, badmintonistů a hokejistů. Asi nejtěžším úkolem bylo udržet míček na holi a při střelbě na branku ho zvednout. Nejlepším hráčem v poli, který se dobře střelecky prosazoval, byl Pepík Kulaš (8. B). Bylo vidět, že dřív hrával florbal, že umí s hokejkou dobře pracovat a že má dobrou fyzickou kondici. Dalším hráčem v poli, kterého bylo hodně na hřišti vidět, byl Matěj Šnepfenberg (8. B). Hraje sice kopanou, ale také i při jiném sportu se neztratí. Pochvalu si zaslouží i ostatní hráči – Vítek Pokorný, Tadeáš Brázda, Maxim Skutkévičs, Štěpán Trejtnar (7. B), Marek Honiš, Pavel Fruhvirt (7. A), Lukáš Bartoník, Adam Vorel, Lukáš Drápal, Robin Žaloudek (8. A), Erik Haičman (8. B) a Tomáš Jeřábek (6. B). Naši „florbalisti“ skončili na turnaji pátí. Doufám, že příští rok budeme zase o něco lepší.

Děkuji i děvčatům na časomíře – Natálce Svobodové a Martině Ondráčkové. Také chválím Honzu Žaluda a Patrika Štorka za pomoc s organizací.

Děkuji i paní profesorce Voborné z GJB Ivančice za zajištění pomocných rozhodčích. Pochvalu zaslouží i všichni mladí rozhodčí, kteří se zasloužili o hladký průběh turnaje.

Dana Kuczmanová