Ve čtvrtek 23. 10. 2014 navštívili žáci 7. ročníku v rámci dějepisné exkurze slavkovský zámek. Byli totiž úspěšní v soutěži Eko den s Kometou a jako odměnu za třetí místo získali žáci volné vstupy na prohlídku. V osm hodin ráno jsme tedy startovali.

Abychom načerpali dostatek sil, stavili jsme se cestou v McDonald’s na dobrou svačinu. Do Slavkova jsme dorazili těsně před desátou hodinou. Nejprve jsme si prohlédli malé, ale za to krásné, slavkovské náměstí. Pak jsme si prošli zámeckou zahradu s několika fontánami, okolo kterých byly nádherné sochy tvořené italskými sochaři. V zámecké zahradě jsme zahlédli i spoustu rozmanitých stromů a keřů. Udělali jsme si společnou fotku a už na nás čekala průvodkyně s připraveným výkladem. Někteří jej poslouchali s opravdovým zájmem a dozvěděli se spoustu zajímavostí o výstavbě, architektuře, výzdobě, nábytku a slavném rodu Kouniců. Prohlédli jsme si umělecká díla a dokonce i postel, kde údajně přespal Napoleon. Zhlédli jsme i Historický sál, kde bylo po bitvě u Slavkova podepsáno příměří mezi Rakouskem a Francií.

Navzdory počasí jsme ve Slavkově strávili příjemné dopoledne a obohatili si školní dějepisný výklad o zážitky a nové poznatky.

M. Lenertová a K. Novotná