Třídní učitel:
Mgr. Ondřej Bureš
Telefon do kabinetu:
546 419 275
E-mail:
bures.o@zsvm.cz
Zástupci žákovského parlamentu:
Rosťa a Honza Š.

8. 6. 2023

Školní výlet

Na školní výlet pojedeme společně s 8. B do Rekreačního střediska Prudká u Doubravníku.

Termín: 21. – 23. 6. 2023

Ke stažení:

Program + seznam věcí

Prohlášení zákonných zástupců dítěte (bezinfekčnost)

5. 6. 2023

Děti dětem, aneb cesta pohádkovým lesem

VŠEM DEVÁŤÁKŮM DĚKUJEME ZA SUPER POHÁDKOVÝ LES! 🙂

zsvm.cz
zsvm.cz
zsvm.cz
zsvm.cz
zsvm.cz
zsvm.cz
zsvm.cz
zsvm.cz
zsvm.cz
zsvm.cz
zsvm.cz
zsvm.cz
zsvm.cz
zsvm.cz
zsvm.cz
zsvm.cz
zsvm.cz
zsvm.cz
zsvm.cz
zsvm.cz

Odkaz na článek, fotogalerii a video je zde.

 

 

Plán na měsíc červen 2023

13. 6. Exkurze Terezín a Lidice, přihl. žáci 9. tříd

16. 6. Exkurze JE Dukovany, přihl. žáci, 1. – 4. vyuč. h.

16. 6. Lyra Moravský Krumlov, 10.00, přihlášení žáci

21. – 23. 6. Školní výlet RS Prudká

27. 6. Rozloučení s žáky 9. roč., sál ZUŠ, 9.00

28. 6. Vydávání vysvědčení, 9.00 hod.

29. a 30. 6. Ředitelské volno.

1. 6. 2023

Ředitelské volno

Ředitelka školy vyhlašuje ředitelské volno 

na čtvrtek 29. 6.  a na pátek 30. 6. 2023

 

z důvodu výměny plastových oken na budově 2. stupně ZŠ a rekonstrukce (uzavření) průchodu na Komenského nám.

 

Vysvědčení se žákům bude vydávat ve středu 28. 6. 2023.

19. 5. 2023

Děti dětem, aneb cesta pohádkovým lesem

Pár fotek z přípravy pohádkového lesa v naší třídě:

zsvm.cz
zsvm.cz
zsvm.cz
zsvm.cz
zsvm.cz
zsvm.cz
zsvm.cz
zsvm.cz

 

25. 5. 2023

Projekt v hodině CH

V hodinách chemie jsme se zabývali zdravou výživou, správnou skladbou našeho jídelníčku a celkově jednotlivými druhy nejdůležitějších potravin. Proto si žáci v dnešní hodině zkusili sestavit tzv. VÝŽIVOVOU PYRAMIDU.

S. Rumreichová

zsvm.cz
zsvm.cz
zsvm.cz
zsvm.cz
zsvm.cz
zsvm.cz
23. 5. 2023

Matka - divadelní představení, 22. května 2023

V pondělí 22. května 2023 se žáci devátých ročníků vydali do Brna na divadelní představení Matka z pera Karla Čapka, ten tuto činoherní inscenaci napsal v roce 1938 jako varování před vzestupem nacismu a ohrožení demokracie v Evropě. Inspiračním podnětem byla, jak Čapek sám uvedl fotografie španělské ženy klečící nad mrtvolou svého syna, který padl v občanské válce. Tu otiskly v roce 1937 Lidové noviny. Příběh ženy, která ztratila ve válce své blízké a brání svému nejmladšímu synovi, aby odešel se zbraní v ruce bránit ohroženou vlast, měl premiéru v únoru roku 1938 ve Stavovském divadle. Čapek o Matce prohlásil, že je to „hra krutá a jaksi senzační“, ale že aktuálním námětem sledoval probudit svědomí diváků.
Je až neuvěřitelné, že tato divadelní hra má na hřbetě již osmdesát pět let! Jak je stále aktuální, jak skvěle dokázal Karel Čapek vystihnout myšlenkové pochody mužů a žen. Žen matek… Co je jí po válce, ona ji nevyvolala, k čemu je dobré stále se za něčím hnát? Opravdu má hrdinství cenu lidského života? Oplakáváte hrdinu, četla v dopise od generála, když padl její muž,… A pak Ondřej, první syn, obětoval se v boji s malárií, poté Jiří, toužil letět výš a výš,… Dvojčata Petr a Kornel padli v občanské válce, kdy každý stál na jiné straně barikády. A tak Dolores zbývá jen jediný syn, Tony. Odmítá ho pustit, on je přece slabý, nemá rád zbraně, byl tak malý, když se narodil,… Ale po vyhroceném boji mu sama dává zbraň do ruky a říká: „Jdi…“

Neskutečně silný příběh, který byl ještě úžasněji zahrán. Děkujeme!

15. 5. 2023

Český den proti rakovině

Ve středu 10. května se opět po roce ve všech našich větších městech objevily žluté květy měsíčku lékařského, který je už dvacet sedm let symbolem prevence rakoviny. Svými dvaceti korunami do pokladny jsme mohli přispět na výzkum a léčbu této nemoci. Prodejem symbolického kvítku se za uplynulých 27 let shromáždilo a následně rozdělilo přes 370 milionů korun. Sbírka je největší preventivní akcí v České republice, která seznamuje s možnostmi nádorové prevence.

Naše životy ohrožují mimo jiné přejídání, nedostatek pohybu a zvláště kouření. Od doby, kdy se cigarety začaly masově vyrábět (r. 1880), zahubily víc lidí než obě světové války. Letošní kampaň byla zaměřena na karcinom plic. Ročně onemocní rakovinou plic 7000 lidí, 5000 zemře. Přitom 80-90 % pacientů s tímto onemocněním jsou kuřáci! Letos se už tradičně zapojila i naše škola. Žáci devátého ročníku celé chladné středeční dopoledne nabízeli kolemjdoucím květ spolu s letáčkem a informací o letošním zaměření sbírky. Celkem se jim podařilo vybrat úctyhodnou částku 22 309 Kč.

Velké poděkování patří především Honzovi, Rosťovi, Lucce, Agátce, Dorce, Karin, Ondrovi, Nikči, Martinovi, Elišce, Míši a Terce.

Díky, podpořili jste dobrou věc!

4. 5. 2023

Ochrana životního prostředí v angličtině

V anglickém jazyce jsme ukončili 5. lekci věnovanou životnímu prostředí. Závěrečnou aktivitou byla tvorba projektu na vybrané téma týkající se různých oblastí – globálního oteplování, znečištění oceánů a vod, odlesňování nebo ochrany ohrožených živočišných druhů. K vyhledávání informací jsme používali zdroje z internetu, snažili jsme se nejen zjistit fakta, ale také navrhnout možná řešení problémů. Svoje projekty jsme na závěr prezentovali před spolužáky.

J. Kračmarová

zsvm.cz
zsvm.cz
zsvm.cz
zsvm.cz
zsvm.cz
zsvm.cz
zsvm.cz
24. 4. 2023

Den Země

V letošním roce si žáci naší školy připomněli tento významný den v rámci projektového dne v pondělí 24. dubna v prvních třech vyučovacích hodinách. Letos jsme se zaměřili na odpady a jejich recyklaci. Žáci měli za úkol ve skupinkách vytvořit plakát k jednotlivým kontejnerům na odpadky, krátkou básničku a leták, vše zaměřené na třídění odpadů. Na konci si pracovní skupiny navzájem představily svoji práci.

O. Bureš

zsvm.cz
zsvm.cz
zsvm.cz
zsvm.cz
zsvm.cz
zsvm.cz
zsvm.cz
zsvm.cz
zsvm.cz
zsvm.cz
zsvm.cz
zsvm.cz
zsvm.cz
zsvm.cz
zsvm.cz
zsvm.cz
zsvm.cz
zsvm.cz
zsvm.cz
zsvm.cz
zsvm.cz
zsvm.cz
zsvm.cz
zsvm.cz
zsvm.cz
zsvm.cz