Voda je nezbytnou součástí lidského života. Bez pitné vody člověk nepřežije. O tom, jak je voda v životě člověka důležitá, jsme si povídali v pondělí 24. února na výukovém programu, který pro nás připravilo SVČ. V první části jsme se dozvěděli spoustu různých informací. Zajímavý byl příběh malé kapky, která putovala po světě.  Děti se pomocí příběhu seznámily s pojmy jako vodárna, čistička vody. Už víme, které vody je na světě více, jestli slané nebo sladké. Co je to koloběh vody, jsme si jenom zopakovali, protože o tom už jsme si vyprávěli i v hodinách prvouky. Také jsme se snažili přijít na to, jak se dá vodou šetřit.

      Povídání o vodě bylo určitě zajímavé a poučné, ale my už jsme se nemohli dočkat druhé části programu, protože na nás čekaly pokusy a tipovací soutěž. U každého pokusu jsme si měli vybrat ze tří odpovědí tu správnou a zvolit podle toho barvu proužku. Ukázky byly celkem čtyři:

1. Vodotrysk (plastová láhev naplněná vodou, v ní tři malé otvory)
Ze kterého otvoru dostříkne voda nejdále?

2. Vejce ve slané vodě
Co se stane s vejcem ve vodě, do které rozpustíme sůl?

3. Jehla v jarové vodě
Zůstane jehla plavat na hladině?

4.Valící se sklenice vody a cukru
Která sklenice se bude po nakloněné ploše kutálet rychleji?

Vůbec nešlo o to, jestli náš tip byl správný, ale důležité bylo, že jsme se něco nového a zajímavého dozvěděli. Abychom všichni mohli získat závěrečné osvědčení a malou sladkost, museli jsme odpovědět na danou otázku a to se nám všem podařilo.

 Naďa Bauerová