Svátek maminek se na ZŠ V. Menšíka slavil s týdenním předstihem ve čtvrtek 29.4. V kině Réna se v tomto čtvrtečním odpoledni sešli nejen maminky, ale i tatínci, babičky a všichni ti, kteří se přišli podívat na opravdu vydařené vystoupení žáčků školy. Celým programem skvěle provázeli žáci 8.ročníku – Terka Čupíková a Vojta Koláček. A že to bylo opravdu pestré odpoledne dokazuje i různorodost jednotlivých vystoupení. Zahájení si vzali na starost tanečnice hip hopu ze 7. tříd a po nich následoval bohatý program. Na podiu se po úvodním slovu paní ředitelky objevily myši-čtvrťáci se svou písničkou, poté přijela mašinka s prvňáčky a přivezla nám spoustu krásných básniček na písmenka. Celý sál roztleskali tanečníci z druhé třídy se svojí sestavou Čokoláda. O životě na severu nám zazpívali páťáci, po nich následovali třeťáci se svojí žertovnou scénkou  „Jak se stát deváťákem“. Excelentním kouzelnickým vystoupením se představil žák 5.třídy Andrej Vidomec.

Ani žáci druhého stupně se nenechali zahanbit. Osmáci si připravili stručný a zábavný životopis Vladimíra Menšíka a moderní pojetí Erbenovy Polednice. Závěr patřil malým mažoretkám, které vystoupily v čarodějnických kostýmech, čímž nám připomněly čas pálení čarodějnic.

A protože naše škola v letošním školním roce slaví 50. výročí od svého založení, mezi jednotlivými vystoupeními četli žáci školy úryvky ze školní kroniky a souběžně s tím byly promítány na plátně fotografie z padesátiletého vývoje školy.

Devadesátiminutový program se skvěle vydařil a všichni odcházeli s příjemnou náladou a malým dárečkem. Maminky byly ověšeny šperkem na krk – srdíčky, které jim vyrobily jejich ratolesti, a tatínci si mohli pochutnat na slaném preclíku.

Zase za rok ve stejném čase i duchu se těšíme na shledanou. Pěkné jaro, milé maminky!

Vystoupení 5. třídy

Další videa – vystoupení mažoretek

Spustit