Třídní učitelka:
Mgr. Renata Blažková
E-mail:
blazkova.r@zsvm.cz

PRÁZDNINOVÝ REŽIM

28. 06. 2019

PRÁZDNINOVÝ POZDRAV PRO BUDOUCÍ SEDMÁKY

 

DĚKUJI VŠEM Z NAŠÍ TŘÍDY ZA MILÉ ROZLOUČENÍ S TÍMTO ŠKOLNÍM ROKEM, VÁŽÍM SI VŠECH VAŠICH DÁREČKŮ A KVĚTIN, MILÝCH SLOV A VŠECH RADOSTÍ, KTERÉ JSME SI DNES NAVZÁJEM UŽILI.

PŘEJI VÁM SKVĚLÉ A DLOUHÉÉÉÉ VOLNO, VELKÉ ZÁŽITKY, A BUĎTE NA SEBE OPATRNÍ, VŠAK VÍTE … VAŠE TŘÍDNÍ 🙂

12. 06. 2019

POMŮCKY DO 7. ROČNÍKU

Český jazyk: 1x linkovaný velký sešit formátu A4 (č. 444) odevzdají na diktáty a pís.pr.40 listů
1x linkovaný velký sešit formátu A4 (č. 464) školní sešit – mluvnice) 60 listů
4x linkovaný sešit A5 (domácí, slohový a literární sešit, prověrkový) (č. 524 nebo 544)

Složka A4 na euroobaly + 10 ks folií (euroobalů) na pracovní listy – z minulé roku

Matematika: 1x nelinkovaný sešit A4 (č.440) (40 listů) – školní – POKRAČOVAT
1x nelinkovaný sešit A5 (č.540)  (40 listů) – prověrky POKRAČOVAT
1x nelinkovaný sešit A5 (č.540) (40 listů) – pětiminutovky

Lepidlo, nůžky, rýsovací pomůcky – úhloměr, kružítko, 2 pravítka (trojúhelník s ryskou)

Anglický jazyk: 1x linkovaný sešit A4 č. 444 (40 listů)

Německý jazyk: 1x linkovaný sešit A4 č. 464 (60 listů) + průsvitka

Ruský jazyk: 1x linkovaný sešit A4 č. 464 (60 listů)

Zeměpis: 1x nelinkovaný sešit A4 (č.464) ( 60 listů)
Školní atlas světa – na domácí přípravu na testy

Fyzika: 1x nelinkovaný sešit  A5 (č. 540) (40listů)

Dějepis:  1x linkovaný sešit A5 (č. 544) (40 listů)

Občanská výchova:  1x linkovaný sešit A5 (č.544) (40 listů)

Přírodopis: 1x linkovaný sešit A4 (č. 444) (40 listů)

Hudební výchova: notový sešit (možno použít starý, je-li v něm dost místa)
Výtvarná výchova: temperové barvy, vodové barvy, plochý štětec č. 12, kulatý štětec č.2 a č. 8 nebo č. 10, plastový kelímek na vodu, černá tuš, voskovky, tuhé lepidlo, progressa nebo pastelky, složka barevných papírů, tvrdé bílé výkresy A4 20 ks, tvrdé bílé výkresy A3 20 ks, náčrtník (blok 20 listů A4), ostré nůžky, igelitový ubrus na lavici, staré triko nebo zástěru na převlečení.

Tělesná výchova: pohodlné sportovní oblečení (do haly i na stadion)
nutná obuv do haly – nesmí být černá podrážka!!

PRACOVNÍ SEŠITY:  (objednáme ve škole hromadně)

Anglický jazyk              285,-
Matematika                     32,-
Dějepis                              74,-
Fyzika                                89,-
Ruský jazyk                    231,-
Německý jazyk             149,-

Celkem: němčináři     629,-
                  ruštináři        711,-

28. 05. 2019

INFORMACE K ADAPTAČNÍMU POBYTU V 7. TŘÍDĚ

Adaptační program 7.B ZŠ VM Ivančice

Termín:         19.-20.9.2019   dvoudenní program

Sraz:               9.30 hod autobusové nádraží v Ivančicích

Návrat:           15.16 hod na autobusové nádraží v Ivančicích

Místo:             Čučice

Ubytování:     budova bývalé fary – postele (nutný spacák)

Strava:            plná penze (začínáme obědem, odpolední svačinou), pitný

                       režim

Doprava:        linkovým autobusem

Poplatek:       450,- Kč (ubytování, strava, doprava, program, pedagogický dozor) – lze uhradit převodem přes účet nebo přímo v SVČ Ivančice. Přihlášení a platbu celé částky, případně zálohy 200,- prosíme provést do 20.6, zbytek doplaťte do 20.8.

Přihlášení:     bude probíhat on-line (viz. níže). Po přihlášení obdržíte mailem přihlášku, kterou vytisknete a podepsanou donesete do SVČ Ivančice, případně oskenovanou pošlete na recepce@svcivancice.cz. Na přihlášce budou číslo účtu a variabilní symbol potřebné pro platbu. Případné nejasnosti vyřešte na recepci SVČ Ivančice.  

 

VŠECHNY INFORMACE KE STAŽENÍ ZDE

informace AP 7.B ZŠ VM

27. 06. 2019

Soutěž O Menšíkův úsměv

 

DNES JSME PŘIŠLI ZATLESKAT NAŠÍ SPOLUŽAČCE, BYLO TO SLAVNOSTNÍ A MOC BLAHOPŘEJEME.

vyhrála

Aneta Křivánková

ze 6. B

Slavnostní předání ceny proběhlo ve čtvrtek dne 27. 6. 2019

Fotografie uveřejněny se souhlasem zákonných zástupců. Děkujeme. 

Anetko, moc Ti s celou třídou gratulujeme!

Po slavnostních chvílích jsme se šli osvěžit na zmrzlinu. Bylo to fajn dopoledne.

 

24. 06. 2019

Reportáž z akce „ŠKOLA V PŘÍRODĚ“

Škola v přírodě probíhala pro žáky 6. A a 6. B od úterý 18. 6 do pátku 21. 6. 2019. Cílem byly Koryčany, kde jsme strávili čtyři dny v Hipocentru. V přírodě, ve stájích, ve srubu, na hřištích, v jízdárně, v dílně u Freda, prostě všude se nám líbilo. Za všechny žáky, kteří pilně sepisovali článek, vyhrál „okrový“ pokoj, čtěte a bavte se.

„Náš pokoj byl útulný, ale pro nás sedm dívek tam bylo málo úložných prostorů. Bohužel jsme měli pokoj hned pod pokojem našich paní učitelek, které tak skrze otevřená okna slyšely každé naše slovo (to byla nevýhoda). Většina polévek nám nechutnala, ale druhá jídla a některé svačinky nám většinou chutnaly. Jednoho dne jsme mezi smetím v posteli na nepříliš čistém prostěradle našly cizí rozžvýkanou žvýkačku (jen jestli byla cizí – pozn. zapisovatelky). Velmi se nám líbily aktivity s Fredem.  Vše kovbojské nás bavilo, např. lasování, práskání bičem, házení sekerou a také střelba lukem a šípem a foukání šipky na žlutý cíl. Prohlídka stájí byla bezvadná, jako odměny nám Fred dával vlastnoručně vyrobené kožené klíčenky. Ekologický program nás proti tomu moc nezaujal, zato večery na pískovišti byly úžasné. Postavili jsme společnými silami městečko Radkopolis. Všichni jsme se velmi pobavili, jenže pak jsme písek, který jsme měli všude, museli také vyklepávat a jít se pořádně osprchovat. Jelikož tam byla jen jedna sprcha pro dvacet dívek, byla to hotová čekárna. Uvítali bychom příště (příště se nekoná), abychom nebyli odděleni od zbytku třídy, kteří byli v jiném patře. Bylo nám po nich smutno.“

Zlatým hřebem pobytu byl ve čtvrtek večer maškarní karneval. Každý měl za úkol vytvořit si masku, která bude nej… Vyhráli „zelené“(podle názvu pokoje) s kovbojkou vedoucí divokého koně, na 2. místě byla Šalina Pawlovská, sestřenice Haliny a třetí byla delegace z Černobylu, která nám sehrála i malou scénku. Po maškarním reji následovaly hry a tanec a pak už se šlo do hajan, neboť v pátek jsme odjížděli domů.

Poslední společná fotka s Fredem a jedem. A odpověď? Hromadné a halasné NÉÉÉÉ!

Tak je jistě všem jasné, že se nám v této „škole“ líbilo a užili jsme si ji.

(na motivy zprávy z okrového pokoje zapsala R. Blažková)

 

 

27. 06. 2019

OSTROV POKLADŮ V MAHENOVĚ DIVADLE

 

Kulturní zážitek na závěr školního roku byl sladkou třešničkou na dortu všech akcí našich šesťáků, vyjeli za zážitky a mnoho si jich z Brna a z divadla přivezli.

Divadlo bylo velmi zábavné a srandovní, bylo to tam velmi krásné a potkali jsme i své kamarády, užili jsme si to.  Mya a Natka

Byl to super zážitek, viděl jsem tuto hru už podruhé a zase jsem byl ohromen. Radek

Moc se nám líbilo celé divadlo, celý příběh nás zaujal a lekaly jsme se při střílení. Kiki a Terka

Bylo to trochu morbidní, ale hezké, ovšem bylo tam vedro jak v deštném pralese i víc, ale přežili jsme. Anička

Divadlo bylo super, nečekala jsem, že budeme sedět v lóžích, při střílení jsme se lekala. Maruška

Líbilo se nám téma divadelní hry, i když „jsme umírali vedrem“, vydrželi jsme, příběh se nám líbil , hlavně vtipné scény. Kuba a Majda

Po dlouhé práci na naší vizáži jsme se konečně vydali do krásného města jménem Brno. Na malebném náměstí Svobody jsme si chvíli dali rozchod a udělat tak radost KFC z velké návštěvnosti a kšeftu. Neminuli jsme i Starbucks s výbornými ovocnými drinky. Pak jsme už vstoupili do krásného Mahenova divadla. Uvelebili se v lóžích a podívaná začala. Obdivovali jsme herecké výkony a krásné kostýmy. Také nás překvapily hlasité výstřely pistolí. Hra nás bavila i pobavila.     Nelča a Aneta

12. 06. 2019

OCENĚNÍ U PANA STAROSTY

Ředitelka ZŠ V. Menšíka Ivančice Lenka Vokurková a starosta města Ivančice Milan Buček  v pondělí 17. června 2019 ve 12.00 hod. v obřadní síni MěÚ Ivančice slavnostně ocenili žáky, kteří se ve školním roce 2018/2019 aktivně zasloužili o vynikající reprezentaci naší školy.

Ze 6. B byly oceněny

házenkářky za SKVĚLOU REPREZENTACI ŠKOLY – Do Tra My, Kristýna Halúzková a Martina Svobodová.

Za reprezentaci třídy v KULTURNÍCH VYSTOUPENÍCH A KAMARÁDSKÝ  PŘÍSTUP KE SPOLUŽÁKŮM

byla oceněna

Nela Rausová.

VŠEM SRDEČNĚ GRATULUJEME!

31. 08. 2018

SBĚR PAPÍRU

Od 4. 9. 2018 sbíráme starý papír. 

Balíky prosím ukládejte rovnou do sběrného kontejneru, který se nachází v areálu školy na ulici Růžová 7.

Děti přinesou na lístečku se jménem počet kg, ve škole sběr nevážíme, je potřeba ho mít zvážený.

Lístek odevzdají třídní učitelce, děkuji. R.B.