Třídní učitelka:
Mgr. Jana Kračmarová
Telefon do kabinetu:
546 419 274
E-mail:
kracmarova.j@zsvm.cz
Zástupci žákovského parlamentu:
Kája, Matěj P.
Třídní kniha:
služba týdne
Služba:
služba týdne
 

Ředitelské volno

Ředitelka školy vyhlašuje na pondělí 27. září 2021

ředitelské volno.

 

Plán na září


23. 9. Evropský den jazyků
27. 9. Ředitelské volno
28. 9. Státní svátek Den české státnosti
29. 9. Květinový den – charitativní akce

 

 

Evropský den jazyků

V týdnu od 20. do 23. září 2021 na naší škole oslavíme Evropský den jazyků.
Proběhne v hodinách cizích jazyků na téma Olympijské hry v Tokiu.

Více informací:

Rada Evropy dělá v celé Evropě maximum pro to, aby se 800 milionů Evropanů, kteří žijí v jejích 47 členských státech, více učilo cizí jazyky v jakémkoli věku, a to jak ve škole, tak i mimo ni. Rada Evropy je přesvědčena o tom, že jazyková rozmanitost je nástrojem pro dosažení většího mezikulturního porozumění a zároveň důležitou součástí bohatého kulturního dědictví našeho kontinentu, a proto v celé Evropě propaguje plurilingvismus.

Evropský den jazyků, který je iniciativou Rady Evropy ve Štrasburku, se každoročně slaví od roku 2001 dne 26. září.

 

 

Poznávací výlet do Prahy

Termín:         15. – 17. 9. 2021

Místo:             Praha

Ubytování:    Klub Amfora Praha

Strava:            snídaně

Doprava:       7:11 odjezd z vlakového nádraží v Ivančicích, v Praze MHD, návrat v 18:47 do Ivančic

Sraz:                15. 9.  v 7:00 na vlakovém nádraží v Ivančicích

Přihlášení:   Přihlaste se osobně v SVČ Ivančice nebo přes rodinný účet na stránkách www.svcivancice.cz (viz. druhá strana).

Poplatek:       1.400,-Kč (V ceně je zahrnuta doprava tam i zpět + MHD po Praze, ubytování, snídaně, průvodce, pedagogický dozor). Prosím o co nejrychlejší přihlášení. Částku prosím uhraďte na účet SVČ Ivančice 934911/0100 nebo osobně v SVČ Ivančice a odevzdejte přihlášku v SVČ Ivančice (případně pošlete oskenovanou na recepce@svcivancice.cz).

Info:               Obědy a večeře si žáci hradí sami (možnost stravovat se v českých restauracích za cca 130,- Kč, ale ze zkušenosti vím, že žáci dávají přednost fast foodům). Dále je nutné počítat s financemi na vstupy. Jedná se o částku maximálně 300,- Kč na osobu. Na vstupy budeme vybírat ve škole až na začátku školního roku. Díky tomu, že se jedná o školní skupinu, jsou vstupy velmi levné (většinou zdarma) a při soukromých návštěvách na tuto částku nebudou žáci nikdy moci dosáhnout.

Program:

První den:

 • Odjez vlakem z Ivančic v 7:11
 • Pražský hrad – Jelení příkop, nádvoří, Hradčanské náměstí, chrám sv. Víta, výstava Příběh Pražského hradu, Zlatá ulička, Staré zámecké schody
 • Památky cestou na Karlův most – Hergetova cihelna, náplavka
 • Karlův most
 • Památky cestou na Staroměstské náměstí – Klementinum
 • Staroměstské náměstí
 • Celetná a Příčná ulice
 • Václavské náměstí
 • divadelní představení ROMEO A JULIE – záloha na vstupenky 250,- PŘINESTE spolu se závaznou přihláškou (vstupenka v případě neúčasti na zájezdu bohužel propadá)

Druhý den:

 • Nuselský most, Kongresové centrum
 • Vyšehrad – vstupní brány, staročeská sousoší, Libušiny lázně, bazilika sv. Petra a Pavla, Slavín
 • Václavské náměstí – rozchod na oběd
 • Petřín – rozhledna, bludiště, památník obětem komunismu
 • Pražské Jezulátko
 • Valdštejnská zahrada

Třetí den:

 • Museum Karlova mostu
 • Pražské Benátky – projížďka na Vltavě
 • Kampa, Sovovy mlýny, Lennonova zeď
 • Václavské náměstí – rozchod na oběd
 • Hlavní nádraží – odjezd – příjezd do Ivančic 18:47

 

 

Den, kdy svítí Světlušky

7. září se vybraní žáci naší třídy zapojili do tradiční akce. Světluška je dlouhodobý, stěžejní projekt Nadačního fondu Českého rozhlasu, zaměřený na pomoc lidem se zrakovým postižením. Během sedmi let Světluška rozdělila téměř 60 milionů korun, jen v předcházejícím roce tato částka činila 8 343 036 Kč.

Kromě konta 99999 99999/0100, na něž je možné celoročně přispívat, mají dárci možnost zaslat DMS, každoročně bývá také v Praze dva týdny otevřená kavárna Potmě. 7. září už poosmé probíhá v ulicích řady českých měst celonárodní charitativní sbírka – Den, kdy svítí Světlušky.

Světluška byla super, moc jsem si to užila. Potom, co jsme prodali všechny věci, jsem pomáhala na stánku dětem a to mě strašně bavilo. Bylo hezké vidět ty děti, když měly radost, že něco zvládly nebo že přispěly. Potkali jsme mnoho milých a ochotných lidí, ale našli se i protivní, kteří měli nějaký problém. Jsem ráda, že jsem šla a přispěla na dobrou věc.                       Lucie P.

 

 

Květinový den

ČESKÝ DEN PROTI RAKOVINĚ 2021 (25. ročník)
Tradiční veřejná sbírka Ligy proti rakovině Praha

Kytičky pro rok 2021:

Barva stužky: zelená
Minimální prodejní cena (příspěvek za 1 kytičku): 20 Kč

Hlavní téma letošní sbírky:  Nádory ledvin, močového měchýře a prostaty – možnosti prevence

Cíle sbírky:

Preventivně působit na širokou veřejnost prostřednictvím letáků s informacemi.
Za nabízené kvítky měsíčku lékařského získat prostředky na boj proti rakovině – na nádorovou prevenci, zlepšení kvality života onkologických pacientů, podporu onkologické výuky, výzkumu a vybavení onkologických center.

E-kytičky (dárcovské SMS):

Posláním dárcovské SMS ve tvaru DMS KVET 30 nebo DMS KVET 60 nebo DMS KVET 90 na číslo 87 777  můžete koupit e-kytičku a podpořit tak Český den proti rakovině. Cena DMS je 30 / 60 / 90 Kč, LPR Praha obdrží 29 / 59 / 89 Kč. Pomáhat nám můžete také pravidelně každý měsíc odesláním  DMS TRV KVET 30 nebo DMS TRV KVET 60 nebo DMS KVET 90.

Více informací o e-kytičkách najdete na www.cdpr.cz/dms.

Předem děkujeme za podporu!

Číslo sbírkového účtu:

Na sbírkový účet Českého dne proti rakovině  65 000 65 / 0300 je možné přispívat až do konce listopadu 2021.
Celoročně můžete podpořit projekty Ligy proti rakovině příspěvkem na běžný účet 8888 88 8888/0300.

Za každý příspěvek předem děkujeme!

 

 

Pomůcky do 9. třídy

Český jazyk:  1x linkovaný sešit formátu A4 č. 464 (60 listů), 1x linkovaný sešit formátu A4 č. 444       (40 listů), slohový a literární sešit – 2x A5, č. 544 (40 listů)
Matematika: Sešit: 460, PS: 9. ročník 60 Kč, rýsovací pomůcky (tužka č. 3, pravítko s ryskou, kružítko, úhloměr), lepidlo, nůžky, guma
Anglický jazyk: 1x linkovaný sešit A4 č. 464 (60 listů), průsvitka
Zeměpis:        1x linkovaný sešit A4 č.464 ( 60 listů),
školní atlas světa pro domácí přípravy, lepidlo, nůžky, pastelky
Fyzika :           1 x sešit na poznámky (formát A5, mohou pokračovat v současném sešitu)
Dějepis:          1 x linkovaný sešit A5  č. 564  (60 listů)
Přírodopis:     1x linkovaný sešit  A4 č. 464 ( 60 listů) – mohou pokračovat v současném sešitu
Chemie:          1 x linkovaný sešit A4 č. 464  (60 listů)
Pracovní činnosti VP: 1 x složka na PL A4 – můžete pokračovat
Občanská výchova: 1 x linkovaný sešit A5  č.544  (40 listů)
Ruský jazyk: linkovaný sešit A4 č. 444 – mohou pokračovat v současném sešitu
Německý jazyk: linkovaný sešit A4 č. 444 – mohou pokračovat v současném sešitu, průsvitka
Hudební výchova: notový sešit – mohou pokračovat v současném sešitu
Tělesná výchova: nutná obuv do haly – nesmí být černá  podrážka, sportovní obuv na stadion
InfTe: sešit není potřeba

Výběr peněz a toaletních potřeb:

600 Kč pracovní sešity do 9. ročníku (Aj, M, F, D) – kdo nezaplatil na konci školního roku
50 Kč kopírování (nebo balík papírů) – nebude se vybírat – od loňska
180 Kč SRPŠ – nebude se vybírat – od loňska
4 ks toaletních papírů
2 ks papírových utěrek
1 krabička kapesníků

 Seznam pomůcek do výtvarné výchovy pro 9. ročník:

Nůžky, tuhé lepidlo (tyčinka), lepidlo na dřevo (Herkules), voskové pastely, suché pastely, barevné papíry, redispero + tenká špička, černý tenký fix (centropen), černou tuš, štětce – plochý, kulatý  č. 8 a č. 3, fólii na pracovní stůl, vodové barvy, tempery, pracovní tričko
V hodinách výtvarné výchovy se žáci seznamují i s netradičními technikami, vybíráme 80 Kč

Výtvarná výchova není ovšem pouze o malbě a kresbě, existuje řada výtvarných technik, pro které jsou potřebné další pomůcky ( např. vosk, barvy na sklo a keramiku, sádra, akrylátové barvy, lepidlo na dekupáž, lak D3, strukturovaná pasta na obrázky a rámečky). Není však třeba, aby každý žák tyto pomůcky kupoval sám. Na začátku školního roku bude proto od každého žáka vybrána částka 80 Kč, ze které vyučující pořídí pomůcky na nákladnější výtvarné techniky a současně zakoupí výkresy, skicáky a barevné papíry pro všechny žáky. Na nákup pomůcek využijí po dohodě s ředitelkou školy také část výtěžku ze sběru bylin, šípků a papíru.