Krajské kolo – Břeclav

  V pondělí 10. 6. 2013 se konalo v Břeclavi krajské kolo odznaku všestrannosti olympijských vítězů. Do krajského kola se z naší školy probojovali čtyři „borci“. Ze 6. A Zdeněk Toman, ze 7. A Marek Šedrla a z 5. třídy Terezka Bučková a Natálka Svobodová. Všichni postupující hrají za Ivančice závodně házenou. Před krajským kolem OVOV měli dívky mistrovství republiky v házenkářském desetiboji, a tak do Břeclavi odjížděly dvě hodně unavené, ale šťastné mistryně ČR. Hoši zase měli od čtvrtka do neděle házenkářský turnaj. V krajském kole nás čekaly trošku jiné disciplíny než v kole okresním. Opakoval se hod dvoukilovým medicinbalem dozadu, běh na 60 a 1000 metrů a skákání přes švihadlo (dozadu, dopředu, střídnonož, vajíčko a to vše po dobu 2 minut). Místo trojskoku byl skok daleký a nové byly i shyby po dobu 2 minut, které nahradily kliky a sklapovačky. To vše doplnil hod kriketovým míčkem. Soutěžilo se za velmi horkého počasí, kdy jenom chůze byla vysilující. Mnozí závodníci z cizích škol byli z atletických oddílů a také byli lépe vybaveni – měli tretry, gelová švihadla, protiskluzové podložky na shyby, atletické dresy,… Naši „bojovníci“ se mezi nimi ale vůbec neztratili. Všem to „nandal“ hlavě Marek Šedrla, který skončil na medailovém druhém místě a Terezka Bučková, která skončila sedmá. Pochválit musím i Natálku Svobodovou a Zdeňka Tomana, kteří si vylepšili své osobní výkony z okresního kola. Po závodech se všem sportovcům představila zpívající herečka Olga Lounová s krátkým programem. Všechny unavené soutěžící vyzvala i k tanečnímu doprovodu. Také jsme viděli ukázky skoků na kole. A víte, kdo byl živou překážkou? Samozřejmě Terezka a Marek. No přece po sportu, kultuře a tanci ještě na závěr „troška“ adrenalinu.

 

Všem čtyřem sportovcům děkujeme za příkladnou reprezentaci naší školy a Markovi držíme pěsti, aby postoupil do republikového kola, které se koná na začátku září v Praze. Tam už bude soutěžit v desetiboji.

Dana Kuczmanová