Chlapci 1. stupně postoupili vítězstvím turnaje ze 17. 4. do okresního finále Mc Donald’s cup 2013.
Finále se hrálo 26. 4. na travnatém hřišti v Žabčicích, za účasti šesti vítězů okrskových soutěží.
Byli tu chlapci ze ZŠ Bílovice, ZŠ Tišnov, ZŠ Zbýšov, ZŠ Kuřim, ZŠ Pohořelice a naše ZŠ V. Menšíka Ivančice.
Na začátku turnaje jsme se rozlosovali do skupin, delegovaní rozhodčí všem hráčům připomněli fotbalová pravidla, hrací dobu a postupový klíč.

Skupiny
1. skupina
ZŠ Kuřim
ZŠ Pohořelice
ZŠ Tišnov
2. skupina
ZŠ Bílovice
ZŠ Ivančice
ZŠ Zbýšov

Ve skupině nás čekala dvě utkání. Hrací doba byla 2 x 15 minut. První zápas proti ZŠ Zbýšov jsme zvládli výborně, hoši se velmi rychle rozehráli a začali dávat góly. Brzy jsme vedli 2 : 0, zápas skončil výhrou 5 : 2, kdy 3x se trefil Adam Hložek, 1x Martin Dobrovodský a 1x Patrik Štork.

Po krátké pauze jsme sehráli druhé utkání proti ZŠ Bílovice. Zpočátku se nám nedařilo kombinovat, soupeř nás nepustil za polovinu a hned v úvodu jsme prohrávali 1 : 0. Gól nás ale nakopl, začali jsme více běhat, drželi jsme si pozice a gólem Sama Schwarze jsme vyrovnali. Po vyrovnání na 1 : 1 byl na hřišti k vidění velmi pěkný fotbal, kdy šance měla obě dvě družstva. My jsme šli do vedení trefou Patrika Štorka, ale v samotném konci zápasu se podařilo Bílovicím po sporném rohovém kopu vyrovnat na 2 : 2. Po odpískání ukáplo i pár slziček, ale remíza byla spravedlivá. Zápas mezi Bílovicemi a Zbýšovem skončil 3 : 0, což nás po spočítání bodů, skóre, vstřelených gólů a vzájemných zápasů dovedlo k výhře ve skupině. Hurá, jsme první a zahrajeme si finále proti vítězi z první skupiny ZŠ Tišnov.

Finále se hrálo v pravé poledne za velmi slunečného a teplého počasí. Rozhodčí zkrátili hrací dobu na 2 x 10 minut. Finálový zápas byl zpočátku také vyrovnaný, ale po pár odehraných minutách byla vidět
lepší fyzická vyspělost u soupeře. My jsme bojovali až do konce a porážka 1 : 2 nás mrzela. Do krajského kola jsme sice nepostoupili, ale 2. místo z okresního finále je pro naši školu velkým úspěchem. Hráči si z turnaje odvezli krásný pohár a každý dostal medaili.

Celkové pořadí:

1. ZŠ Tišnov
2. ZŠ V. Menšíka Ivančice
3. ZŠ Kuřim
4. ZŠ Bílovice
5. ZŠ Pohořelice
6. ZŠ Zbýšov

Děkuji všem hráčům za skvělou reprezentaci školy. Jmenovitě: Martinu Dobrovodskému ze 3. třídy, Adamu Hložkovi a Samu Schwarzovi ze 4. třídy, Klárce Smetanové, Eriku Haičmanovi, Marku Muzikářovi, Radku Novotnému, Patriku Štorkovi, Vojtíšku Vorlovi a Robinu Žaloudkovi z 5. třídy.

Velké poděkování patří i paní Dobrovodské a panu Hložkovi za dopravu hráčů a pomoc při vedení týmu.

Štorková Jitka