V pátek 19. 4. se vybraná děvčata a chlapci z pátých, šestých a sedmých ročníků zúčastnili házenkářského turnaje Novinářský kalamář. Ten má už dlouholetou tradici a tentokrát jsme ho mohli nazvat soubojem mezi ivančickými školami. Zastoupení v chlapeckých i dívčích družstvech měla ZŠ TGM, GJB a ZŠ Vladimíra Menšíka.  Hrálo se systémem každý s každým v obou kategoriích. Do krajského kola postupoval vždy jen jeden tým, takže se dala očekávat velká bojovnost a nasazení, což se nakonec potvrdilo.  Holky i kluci se všichni navzájem výborně znali, protože v podstatě až na doplněné žáky všichni trénují a hrají za HK Ivančice. Hned do prvního zápasu nastoupila naše děvčata proti GJB. Holky nezaváhaly a jasně zvítězily. Ani druhého soupeře ZŠ TGM nepodcenily a vítězství na turnaji si nenechaly vzít. I hoši vyhráli jasně první zápas s GJB. Do boje o první místo šli s velkým nasazením, tahanice o jednobrankový náskok se střídaly na obou stranách. Hlavně výšková převaha soupeře ze ZŠ TGM nás však nakonec připravila o příčku nejvyšší.

Všechny chválím za předvedené výkony, snahu a chuť s jakou hráli a děvčatům přeji, aby vítězství zopakovala i v krajském kole, které se koná 7. května v Brně.

Naši školu reprezentovali tito žáci:

5. třída – Vojta Vorel, Robin Žaloudek, Terka Bučková a Natálka Svobodová
6. třída – Zdenda Toman a David Brtníček
7. třída – Marek Šedrla, Tomáš Zohner,  Štěpán Rajsigl, Terka Trejtnarová, Bára Krejčíková, Katka Haladová, Klárka  Kovářová, Anička Kabelková ,  Marťa Veselá,  Ivka Molentová,

Jitka Tesáčková