Víte, jak voní Vánoce? No přece františkem, purpurou, vanilkou, očekáváním a radostí. O tom se mohli přesvědčit, ti, kteří přišli na tradiční vánoční jarmark ZŠ V. Menšíka Ivančice ve čtvrtek 13.12 a v pátek 14.12. V předvánočním čase jsme chtěli na chvilku zapomenout na starosti všedního dne, úklid, pečení cukroví a připomenout si, že Vánoce jsou hlavně o vůni, radosti, klidu, pohodě a úsměvu. Všichni, kteří nás v tyto dny navštívili, si určitě odnesli kousek od každého. Radost a úsměv na tváři rozdávali naši nejmenší vánočními básničkami a koledami a potěšili nejenom maminky, tatínky, babičky a dědečky, ale jistě udělali radost i kamarádům z mateřské školky, které jsme rádi na jarmarku uvítali. Ani starší žáci nezůstali pozadu a v jejich podání byl k vidění živý betlém v moderním pojetí. Pro dětské návštěvníky byla připravena tvořivá dílna, kde si mohli sami nazdobit perníček, pustit ořechovou lodičku a vyrobit si kapříka se šupinami pro štěstí. Této aktivity využily v čase dopoledním i děti z mateřských školek Chřestová a Na Úvoze a žáčci ze Speciální školy Ivančice a odcházely spokojené.

Počasí bylo v tento den mimořádně chladné, mrzlo, svítilo zimní sluníčko a celou vánoční atmosféru umocňoval bílý sníh. Proto nechyběl ani dětský vánoční punč na zahřátí. Velmi netrpělivé byly vánoční výrobky, které se na všechny krásně usmívaly, a tak netrvalo dlouho a zvonečky z pedigu, korálkové náramky a náušnice, ozdoby na stromeček, polštářky různých tvarů, pletení medvídci a šály, látkoví pejsci spolu s ponožkovými kočičkami a spousta jiných drobností našly někoho, komu udělají radost a určitě přinesou i štěstí.

Jarmark byl velice vydařený, velké díky patří nejen žákům, ale i rodičům, kteří nám pomáhali vytvářet výrobky v tvořivých dílnách během měsíce října, listopadu a prosince. Jejich seznam si můžete přečíst na webových stránkách naší školy v sekci Poděkování http://www.zsvm.cz. Výtěžkem z této akce jsme přispěli našemu adoptovanému spolužákovi z Ugandy na jeho další studia, žákům školy na lyžařský výcvikový kurz a jiné akce.

Těm, kteří se na nás přišli podívat, děkujeme, a všem ostatním přejeme pohodové Vánoce a krásný nový rok 2013!

L. Vokurková

 

 

Videa

Vystoupení žáků 1. stupně

Vystoupení žáků 2. stupně

Vánoční jarmark