Od rána se ve středu 5. prosince naší školou už tradičně neslo řinčení řetězů, strašidelný křik a čertovské blekotání. To žáci 9. tříd přestrojeni za majestátního Mikuláše, něžné anděly a hrůzostrašné čerty a čertice svým mladším spolužákům přinesli mikulášskou nadílku.
„Ostřílení“ deváťáci byli velmi překvapeni, že někteří malí hříšníci z první i druhé třídy vzali jejich strašení tak vážně, až měli slzy na krajíčku, jen je uviděli mezi dveřmi. Některým se chvěl hlásek ještě při zpěvu nebo recitaci básniček, když se měli vykoupit ze svých hříchů. Brzy je naštěstí obavy přešly a byly nahrazeny úsměvem po obdržení balíčku plného dobrot. 
To ti starší prvostupňáci už si žádný strach z čertů nepřipouštěli a dobrovolně se nechávali naložit do pytle a odnést do pekla.

I někteří velcí hříšníci z druhého stupně byli v pytli odnášeni do pekelnických doupat. A to se jim samozřejmě líbilo nejvíc. Některé děti, aby své hříchy odčinily, si připravily říkanku nebo písničku. Těch ale moc nebylo. Raději zvolily pytel. Jen 7.A zapojila fantazii a složila básničku Mikuláš. I přes čertovský prach, popel a špínu, dopadla mikulášská nadílka dobře. Všechny děti nám zůstaly, nikdo neubyl.

Jana Kračmarová a Andrea Krejčířová

A jak mikulášskou nadílku zhodnotili čtvrťáci?

Čerti byli super. Měli vidle asi z papíru. Dobrý bylo, že mě nepočernili a nedali do pytle.                                                                                             

Filip Hejduk

Čerti nebyli vůbec strašidelní. Mrzelo mě, že nás víc nepomalovali. Ale jinak to bylo dobrý!                                                                                       

Tina Sklenská

Čerti byli srandovní a bylo jich moc. Ale uměli strašit! I andělé byli hodní.

Vítek Pokorný

Pěkně strašili a byli hezky oblečení. Hezky dupali a křičeli.

Monika Matoušková

Byla to legrace. Zpívali jsme, abychom dostali balíčky. Chtěli mně dát na tvář uhlí, ale nešlo jim to ani podruhé, a tak se divili, proč mi to tam nedrží.

Dan Dedek

Moc se mi to líbilo, ale nebála jsem se. Vůbec mě nepomalovali, ale pak na schodech jsem si vyžádala, aby mi namalovali kříž. Patřila jsem mezi hodné děti.

Adélka Klapalová

 

Všem účinkujícím i divákům patří velký dík, byla to legrace.

Lucifer