Tématem našeho prvního letošního projektového týdne, který probíhal od 15. – 19. října, byl podzim. Podzim barevný, náladový, studený, uplakaný a především plný různých chutí podzimních plodů.

Do projektu se zapojili všichni žáci I. stupně. Podzimním chutím se věnovali v hodinách prvouky, přírodovědy, pracovní a výtvarné výchovy nebo i v hodinách českého jazyka. Během celého týdne se děti dozvěděly nejenom to, které ovoce a zelenina se na podzim ze zahrad sklízí, ale měly možnost je také ochutnat. Využívaly přírodniny i k tvorbě obrázků, podzimních skřítků a nechyběly ani zdobené a vyřezávané dýně.

Jak se dětem projekt vydařil, můžete vidět na fotografiích. A jak chutná podzim některým žákům si přečtěte v následujících ukázkách.

Podzim chutná barevně, protože je všude plno listí. A je také sladký. Jenže ne všechno chutná sladce, třeba ořechy jsou velmi hořké.

Marek H.

Mě podzim chutná, protože je sladký a barevný. Jablka dozrávají, suší se ovoce. Podzim je taky trochu náladový. Jeden den prší, druhý den fouká vítr anebo svítí sluníčko.

 Jiří S.

Na podzim voda chladne, ptáci do teplých krajů letí a žlutá hruška sládne. Volají na nás: „Pojďte s námi děti“!

Nikol R.