Kácení deštných pralesů, terorismus, globální oteplování, ozónová díra, růst populace, epidemie, chudoba…

Tyto a podobné problémy zajímaly žáky 8.třídy v předmětu Multikultura na výukovém programu v SVČ Ivančice 12. a 19. října. Pod vedením Tomáše Holého se sami pokusili vymezit, které problémy celé lidstvo má a diskutovat o tom, jak se nás, lidí žijících ve střední Evropě, dotýkají. Také se snažili hledat možné způsoby řešení těchto problémů a vymýšleli možná opatření k jejich odstranění. Ve dvou krátkých filmech se účastníci dověděli o jednom z nejpalčivějších problémů – o přelidnění naší planety Země. Dětem se dařilo dobře spolupracovat a zadaný úkol úspěšně splnili.

Jana Kračmarová

Bylo to super, dověděli jsme se, co se děje ve světě a jaké jsou v něm problémy. Tento výukový program nám dal něco do života a dodal nám sebevědomí, které určitě potřebujeme.

Ondra Hytych

V SVČ jsme se dověděli spoustu nových věcí, např. o skleníkovém efektu. Také jsme psali, co znamenají různé pojmy. Líbilo se mi to a bylo to velmi poučné.

Gabča Řihánková

Bavili jsme se různými hrami, poslouchali přednášku a debatovali. Užili jsme si dost zábavy a dověděli se nové věci. Mě osobně se to hodně líbilo.

Kačka Kuchaříková

Program v SVČ mě zaujal a nejvíce se mi líbila diskuse o atomové bombě. Určitě to stálo za to.

Maruška Veselá