10. 10. 2012 se na velkém hřišti fotbalového klubu FC Ivančice uskutečnila kvalifikace již jedenáctého ročníku celonárodní fotbalové soutěže Coca-Cola Školský pohár žáků 2. stupně. Naše škola byla vybrána jako pořádající. Tohoto ročníku se letos v nejbližším okolí zúčastnily pouze 3 školy – ZŠ TGM v Ivančicích, ZŠ Zbýšov a naše pořádající škola. Hrálo se systémem každý s každým. Všechna utkání se hrála 2 krát 20 minut na celém hřišti podle platných fotbalových pravidel. První zápas sehrála ZŠ TGM a ZŠ Zbýšov. ZŠ Zbýšov vyhrála nad ZŠ TGM 3:0. K dalšímu zápasu po 20 minutové přestávce nastoupila opět ZŠ TGM a naše škola. Náš fotbalový tým posilnili sice mladí ale fotbalově velice nadaní hráči. Žák čtvrté třídy Adam Hložek a žák páté třídy Patrik Štork. Vyhráli jsme 3:0. Celý tým dokázal krásně spolupracovat, dařily se přihrávky i střelba. Vyhráli jsme zaslouženě 3:0. K poslednímu zápasu po kratší přestávce nastoupili opět naši hráči a ZŠ Zbýšov. Asi klíčová byla první branka, která padla hned v prvních minutách a do naší sítě. Naše mužstvo se již nedokázalo zmobilizovat a mnohým nestačili ani síly. Bylo poznat, že hrát druhý zápas po předchozích asi 45 minutách hry je hodně těžké a je třeba hodně trénovat. Zápas jsme již nezvrátili a prohráli. Celkově jsme skončili na druhém místě za ZŠ Zbýšov a před ZŠ TGM.

NAŠI ŠKOLU REPREZENTOVALI:

Adam Hložek (4. tř.), Patrik Štork (5. tř.), Toman Zdeněk (6. A), Zohner Tomáš, Červenka Filip, Kala Ondřej, Šedrla Marek, Dominik Štork (7. A), Raisingl Štěpán, Fruhvirt Tomáš (7. B), Macík Oldřich, Markus Miroslav, Konečný Vladimír (8. tř.), Halada Jan, Kristýnek Daniel (9. A), Miko Jaroslav (9. B)

 

Děkujeme všem hráčům za vzornou reprezentaci školy.

D. Kuczmanová