I letošní „deváťáci“ se ve středu 3. října vydali na třídenní exkurzi za krásami naší stověžaté matičky Prahy. Po uložení zavazadel do nádražní úschovny a seznámení s metrem už tradičně začalo naše putování po nejvýznamnějších pražských památkách – Hrad, Malá Strana, Karlův most, Staroměstské náměstí, Václavské náměstí a další dva dny pak následoval Vyšehrad, Slavín, Petřín, Valdštejnský palác, Pražské Jezulátko, Muzeum Karlova mostu, Vltava, Čertovka, Kampa. Samozřejmě jsme za tři krátké dny nestihli všechno, co Praha nabízí, ale i tak nás každý večer nohy sotva nesly. Dozvěděli jsme se spoustu nových informací, povozili se metrem a dokonce i lanovkou. Všichni jsme se shodli na tom, že Praha je sice krásné město, které by měl určitě každý z Čechů znát, ale že bydlet bychom tam asi nechtěli. Minimálně kvůli všudypřítomným davům turistů všech možných národností.

Poděkování patří Tomáši Holému ze SVČ Ivančice, který byl po celé tři dny naším skvělým průvodcem.

 

V Praze se mi líbilo. Nejlepší zážitek pro mě byl na Petříně v zrcadlovém sále, kde jsme se všichni hodně nasmáli.

Martina Nesvačilová

Přivezla jsem si spoustu zážitků. Líbilo se mi, že jsme se všichni skamarádili a byli jsme dohromady kolektiv. Byly to fajn procházky, i když dlouhé.

 Sabča Ryšavá

V Praze se mi líbilo, ale hrozně mi tam vadili turisti. Vždycky se postavili doprostřed chodníku a koukali, že kolem nich procházím… Nechtěla bych tam bydlet ani za nic.

Iveta Husárová

V Praze to bylo super. Hodně jsme chodili po památkách a nejlepší byl výlet na Petřín. Určitě bych se jela do Prahy podívat znovu.

Barča Šicová