Dne 29.5 v odpoledních hodinách proběhla na naší soutěž v anglickém jazyce. Tentokrát byla zaměřena na znalost kultury ve Spojeném království Velké Británie a Severního Irska. Jaro nicméně láká naše žáky spíše ven, než dovnitř, a tak do lavic počítačové učebny zasedly pouze dva soutěžní týmy. Celkem 5 odvážných žáků naší školy. Pracovali s prezentací v anglickém jazyce plnou otázek týkajících se literatury, hudby a filmu. Některé byly snadné, některé nikoli. Zde ale přišel na řadu internet a pátrání po informacích. Jestli za úspěchem stála schopnost využít právě toto médium, nebo perfektní kulturní přehled, to nelze jednoznačně říci. Každopádně úspěšnost obou týmů byla velmi vysoká. Z 23 úkolů oba týmy shodně bodovaly v 21 případech. Matematicky vyjádřeno, 91% správně! Což by byla, převedeno na známku, jednička! Jedničky jsou všichni soutěžící – LENKA PROCHÁZKOVÁ, BÁRA ŠICOVÁ, DOMINIK KLUSÁK, RÍŠA KAIL a VIKTOR BLÍŽŇÁK. Poklonu si vysloužili už v momentě, kdy vstupovali do dveří. Jako jediní z celé školy. A jejich výkon tu poklonu ještě umocňuje. Lenko, Báro, Dominiku, Ríšo, Viktore, byli jste super!

Gratulujeme!

L. Psotová