Pár dní před vysvědčením, v době písemek a domácí přípravy na spoustu předmětů, se někteří žáci rozhodli zkusit štěstí a přihlásit se na školní kolo olympiády v angličtině. Znamenalo to hlavně připravit se na dvanáct (u mladších) a patnáct (u starších žáků) konverzačních témat, která se předem dozvěděli od svých vyučujících. U mladších žáků to byla témata jako například „Sport“, „Škola“, „Oblečení“ a „Jídlo“ atd. u starších potom obtížnější „Cestování a turistika“, „Zábava a kultura“, „Zdraví“, „Věda a technologie“… Témata se jako vždy losovala a žáci pak měli několik minut na rozmyšlení a přípravu. Za sebou v tu chvíli už měli poslech anglického textu, splnění úkolů z poslechu vyplývajících a pár vět, ve kterých se představili porotě.
V mladší kategorii určené pro 6. a 7. ročník bylo nadšených zájemců o angličtinu patnáct. I když každý občas udělal chybu, zaváhal nebo znervózněl, jejich výkony byly výborné a všichni zaslouží obrovskou pochvalu. Nejlépe se všech úkolů zhostila Nikola L. z 6. B. Na druhém místě byla Jarmila S. z 6. A a jako třetí se umístila Sabina S. ze 7. A.
Ve starší kategorii pro 8. a 9. ročník bylo tentokrát také překvapivě mnoho zájemců – třináct. Soutěžící předvedli velmi vyrovnaný výkon, ale vyhrát může jen jeden a tentokrát to byl Adam O. z 9. A. Na společném druhém místě se shodným počtem bodů skončily Stela Ř. a Sabina N. obě z 8. B., třetí pak byl Tobiáš J. z 9. B.

Všem účastníkům děkujeme za odvahu a přejeme jim hodně radosti a úspěchů při dalším studiu jejich oblíbeného jazyka. Vítězové školního kola – Nikča a Adam postupují automaticky do okresního kola, které se bude konat 20. února v ZŠ v Modřicích. Oběma jim budeme držet palce. Hodně štěstí!

J. Kračmarová