Mnozí z nás se přímo v Ivančicích narodili, někteří tu již delší dobu bydlí a máme mezi sebou i spolužáky, kteří jezdí do Ivančic  kvůli navštěvování naší školy. Ale ať už máme vztah k našemu městu jakýkoliv, uvítáme vždy nějaké nové informace právě o něm. Ve středu 25.5. se žáci 5. ročníku zúčastnili výukového programu v SVČ s názvem „Ivančičtí rodáci“.

Ondra Podolský si pro nás připravil pásmo o známých i méně známých osobnostech, kteřé se v našem městě narodili. Po skoro dvouhodinovém vyprávění doplněném obrázky a filmovými ukázkami jsme na našem seznamu měli napsáno 15 jmen těch nejznámějších. Nechyběl mezi nimi Vladimír Menšík, Alfons Mucha, Tomáš Procházka, Jaroslav Matějka, Jakub Svoboda, Jiří Kratochvíl nebo Hugo Weisgall. Dozvěděli jsme se něco o jejich životě a práci.

Na závěr poutavého vyprávění jsme ve skupinkách pátrali nad mapkou Ivančic, které ulice nesou jména našich rodáků. Zjistili jsme, že významných osobností v názvech jednotlivých částí města je hodně, ale jen několik z nich se váže k místním rodákům. Ivančických ulic, které nesou jméno našich rodáků, jsme našli celkem sedm.

Připravený program se nám líbil a určitě obohatil naše znalosti.

žáci 5. třídy