Svátek maminek se na ZŠ V. Menšíka slavil první květnové čtvrteční odpoledne. V kině Réna se 5. května  sešli nejen maminky, ale i tatínci, babičky, dědové a všichni ti, kteří se přišli podívat na opravdu vydařené vystoupení žáčků naší školy. Celým programem skvěle provázeli žáci 8. ročníku – Míša Pavlovská a Marek Bureš. Role moderátorská jim „sedla“ a svého úkolu se zhostili na jedničku podtrženou. A že to bylo opravdu pestré odpoledne dokazuje i různorodost jednotlivých vystoupení.

Na podiu se po úvodním slovu paní ředitelky objevili prvňáčci se svou písničkou a básničkami. Excelentní hru na housličky nám předvedl Jiřík Šipl a na flétničky Evička Třísková a Lucka Peterková. Tohle hudební vystoupení bylo o to milejší, že jsou to žáci 1. třídy! Druháci se předvedli jako bílé a černé kočičky v kouzelném tanečním vystoupení. Holky-kočky nám také zarecitovaly veselou báseň. Z úst třeťáků jsme si poslechli anglickou písničku, českou písničku a pásmo básniček o maminkách. Celý sál rozpohybovaly tanečnice ze čtvrté třídy se svojí zumbou a všichni čtvrťáci nám potom ukázali, že pro ně není problém zazpívat anglicky před plným sálem. Závěr patřil páťačkám a jejich hip-hopu. Příjemná podívaná. Všechny přítomné vtipnou scénkou odbourali Kamča Rotterová a Dušan Badin, žáci 5.třídy, kteří bravurně ztvárnili scénky Felixe Holzmana – Včera dnes a zítra a Restaurace U Nudle. Napodobení bylo tak skvělé, že se nabízí myšlenka, jestli nám ve škole neroste malé herecké duo.

Šedesátiminutový program se skvěle vydařil a všichni odcházeli s příjemnou náladou a malým dárečkem. Maminky si odnášely košíčky z pedigu naplněné sladkostmi, které jim vyrobily jejich ratolesti, a tatínci si mohli pochutnat na slaném preclíku.

Zase za rok ve stejném čase i duchu se těšíme na shledanou. Pěkné jaro, milé maminky!

Videa

Slavnostní zahájení

Vystoupení 1. třidy

Jiřík Šipl (1. třida)

Evička Třísková a Lucka Peterková (1. třida)

Vystoupení 2. třídy

Vystoupení 3. třídy

Včera dnes a zítra – Kamča Rotterová a Dušan Badin (5. třída)

Vystoupení 4. třídy

Restaurace U Nudle – Kamča Rotterová a Dušan Badin (5. třída)

Vystoupení 5. třídy